20 Mayıs 2010 Perşembe

Kenan İmirzalıoğlu

http://alemforum.net/wp-content/uploads/2009/11/Kenan-%C4%B0mirzal%C4%B1o%C4%9Flu.jpg

Kenan İmirzalıoğlu, (d. 18 Haziran 1974 - Ankara) Sinema ve Dizi oyuncusu.

Ankara nın Bala ilçesinde doğan Kenan İmirzalıoğlu , orta ve lise öğrenimini Ankara’da, yüksek tahsilini ise İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı. Matematik öğretmenliği için hazırlanırken üniversite masraflarını çıkarabilmek amacıyla bir mankenlik ajansına başvurdu.

1995 yılında mankenlik yapmaya başladı. Arkadaşlarının teşvikiyle girdiği Best Model of Turkey ve Best Model of the World mankenlik yarışmalarında birinci oldu.

1999 yılında televizyon dizisi Deli Yürek‘te Yusuf Miroğlu karakterini canlandırarak oyunculuğa geçti. 2001 yılında Deli Yürek‘in sinema versiyonu Deli Yürek: Bumerang Cehennemi adlı filmde oynayarak sinemaya transfer oldu.

Ardından yine bir televizyon dizisi Alacakaranlık‘ta (2003) rol aldı… Sinemadaki ikinci çalışması Uğur Yücel’in yazıp, yönettiği Yazı Tura‘da başrolü Olgun Şimşek ile paylaştı.

Kenan İmirzalıoğlu’nun üçüncü sinema deneyimi, çekimleri Türkiye’de gerçekleştirilecek olan Fransa, İngiltere ortak yapımı Gilgamesh / Gılgamış’la olacaktı ama, proje gerçekleşmedi.

2006’da Suat Yalaz’ın eserinden sinemaya uyarlanan, yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği Son Osmanlı’da rol aldı.

2007'de televizyon dizisi Acı Hayat’ta (2006) başrolü Selin Demiratar’la paylaşt Kabadayı filmiyle sevenlerinin önüne çıktı. Bu filmde başrolü usta aktör Şener Şen ile paylaştı. En son 2009 yılında Ezel adlı dizi filminde Cansu Dere ile başrolü paylaşmaktadır. Kenan İmirzalıoğlu vatani görevini 323.kısa dönem 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı-Edirne'de tamamladı.

Futbolla yakından ilgilenen İmirzalıoğlu, Galatasaray taraftarıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

quot;White"]